Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Mata wygłuszająca na podłogi, sufity i ściany

Mata wygłuszająca na podłogi, sufity i ściany

Zawsze, gdy wracamy do domu po ciężkim dniu pracy, marzymy o tym, aby odpocząć w ciszy i spokoju. Niestety często jest to niemożliwe, ponieważ sąsiedzi robią remont i hałasują od rana do nocy.

Warto ubezpieczyć się przed takimi sytuacjami i odpowiednio wyizolować pomieszczenie. Pomocne są w tym maty wygłuszające hałas, które skutecznie niwelują odgłosy docierającego do naszego domu.

Doskonała izolacja akustyczna za pomocą maty wygłuszającej.

Izolację akustyczną stosuje się w celu tłumienia dźwięków o charakterze uderzeniowym oraz tych pochodzących z powietrza. Doskonałą ochronę zapewniają maty wygłuszające, które pomogą skutecznie tłumić dobiegające hałasy, co przełoży się na lepszy komfort życia.

Niektóre tego typu produkty przeznaczone są do pokojów odsłuchowych oraz studiów nagrań. Są jeszcze takie, które wykorzystuje się w samochodach, łodziach i samolotach. Maty wyciszające klasyfikowane są jako butylowe i bitumiczne.

Wygłuszająca mata butylowa charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami tłumiącymi hałas. Zaprojektowana jest z gumy butylowej i bardzo dobrze radzi sobie ze wszystkimi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Jej montaż nie wymaga podgrzewania, a sama aplikacja przebiega szybko i sprawnie. Swoje wyciszające właściwości zawdzięcza głównie usztywniającej warstwie aluminium. Jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i najczęściej korzystają z niej profesjonaliści.

Maty bitumiczne mają nieco gorsze właściwości tłumiące hałas, ale za to są w znacznie niższej cenie. Występują w dwóch rodzajach: jako mata bitumiczna flex i twarda.

Drugi rodzaj świetnie sprawdza się na płaskich i dużych powierzchniach, natomiast pierwszy najlepiej jest zastosować na wszelkich nierównościach. Aplikując taki produkt, należy pamiętać o tym, aby przed jej zakładaniem, dokładnie ją podgrzać. W ten sposób będzie idealnie plastyczna podczas montowania.

Maty wygłuszające na ścianę i sufit.

Wszelkiego rodzaju maty wygłuszające niezbędne są w szczególności na halach produkcyjnych, warsztatach i w maszynowniach, gdzie przez wiele godzin pracują ludzie i występuje tam bardzo duże natężenie hałasu.

Maty wygłuszające na ścianę montuje się za pomocą cementowej zaprawy klejącej albo specjalnego kleju. Dostępne są również produkty samoprzylepne, które z jednej strony posiadają warstwę samoprzylepną, a z drugiej pokryte są odpowiednią folią ochronną. W ten sposób odporne są również na działanie wody i pyłów.

Matę na sufit należy przymocować za pomocą specjalnych plastikowych kołków. Występuje ona również w wersji samoprzylepnej, dzięki czemu bez problemu można poradzić sobie z montażem samodzielnie. Należy jednak pamiętać, że najskuteczniejsze w tłumieniu hałasu są elastyczne i ciężkie maty akustyczne.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x