Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Przesłony okienne, które świetnie się sprawdzą w hotelu.

Przesłony okienne, które świetnie się sprawdzą w hotelu.

Hotel, ośrodek wypoczynkowy czy pensjonat to miejsca, w których występuje duża rotacja ludzi. Wszelkie pomieszczenia powinny być urządzone na tyle praktycznie, by jak najbardziej ułatwić pracę personelowi. Właśnie z tego powodu powinno się zrezygnować z zasłaniania okien firanami, które na kurz działają jak gąbka na wodę. Każde pranie firan bardzo osłabia strukturę tkaniny i prowadzi do jej szybkiego niszczenia. Dlatego właśnie najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na nowoczesne przesłony okienne, które są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości, a ich montaż nie jest wymagający. Przeglądamy najlepsze przesłony okienne.

Rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące to najbardziej tradycyjny sposób na przesłonięcie okna. Mają niezwykle praktyczne zastosowanie, które doskonale się sprawdzi w niemal każdym pomieszczeniu, natomiast dzięki bogatej palecie kolorów, wzorów i faktur możemy je z łatwością dopasować do prawie każdego wystroju. Montaż może się odbywać inwazyjnie lub bezinwazyjnie, we wnęce okiennej lub poza nią. Wybierając rolety wolnowiszące zwróć szczególną uwagę na grubość splotu tkaniny, im większa tym mocniejszy efekt zaciemnienia.

Rolety dzień i noc

To bardzo interesująca alternatywa dla rolet wolnowiszących. Warte są bliższego przyjrzenia ze względu na innowacyjne rozwiązania użyte w konstrukcji. Ciekawe i praktyczne rozwiązanie to zastosowanie naprzemiennie ułożonych pasów, prześwitujących i transparentnych, dają one możliwość szybkiej i niezwykle precyzyjnej regulacji wpadającego światła słonecznego. Rolety dzień i noc są głównie dedykowane do okien zwróconych na północ, dzięki temu że pozwalają na wpuszczenie maksymalnej ilości światła, zapewniając przy tym prywatność domownikom.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie swym wyglądem i stylistyką bardzo przypominają kunsztowne zasłony, których tkanina układająca się w fale wprowadza wyjątkową atmosferę. Z praktycznego punktu widzenia, rolety rzymskie swoimi właściwościami nawiązują do nowoczesnych przesłon okiennych. Producenci postawili na łatwość użytkowania, wykorzystując w produkcji mechanizm łańcuszkowy, który pozwala z łatwością podnosić i opuszczać roletę. Dodatkowym ułatwieniem, a zarazem nowinką technologiczną, jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota lub inteligentnego systemu w smartfonie i na tablecie.

Verticale

Szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej powierzchni przeszklonej, w których rolety nie do końca dają radę. Są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości, do ich pielęgnacji używa się szmatki lub gąbki. Materiał, z którego są wykonane jest niezwykle odporny na wszelkie zabrudzenia, a dzięki specjalnej impregnacji doskonale odbija światło słoneczne, nie dopuszczając do zbytniego nagrzewania się wnętrza.Pełni on rolę swego rodzaju parasola przed słońcem. Wertykale świetnie sprawdzają się w salach konferencyjnych, nadają pomieszczeniu oficjalnego charakteru, a także zasłaniają osoby znajdujące się wewnątrz, co jest bardzo istotne przy spotkaniach biznesowych, konferencjach czy wystąpieniach.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x