Blog-wnetrzarski.pl

Dom, ogród, remont, budownictwo i architektura.

Sprawdzone sposoby aranżacji łazienki

Sprawdzone sposoby aranżacji łazienki

Aranżacja łazienki, wykonywana samodzielnie pozwala sięgnąć do nieodkrywanych na co dzień pokładów kreatywności zwłaszcza, jeśli wystrój tego, ważnego pomieszczenia niesie za sobą pewne ograniczenia. Aranżacja niewielkiej łazienki wymaga zdecydowanie odmiennych rozwiązań w porównaniu do wystroju przestronnego pokoju kąpielowego. Łazienka, w której musi znaleźć się miejsce na strefę prania również wymaga innej koncepcji od pomysłu na pomieszczenie, w którym nie trzeba planować miejsca na pralkę i suszarkę do odzieży.

Funkcjonalna aranżacja łazienki

Kluczowym składnikiem aranżacji łazienki jest dobór elementów jej wyposażenia w taki sposób, aby tworzyły spójną całość stylistyczną i kolorystyczną. Meble łazienkowe powinny znakomicie komponować się z kształtem urządzeń sanitarnych oraz rodzajem okładziny ściennej i podłogowej. W opinii specjalistów ze internetowego sklepu meblowego Edinos.pl do sanitariatów o zaoblonych krawędziach, nieskomplikowanej stylistyce oraz do płytek podłogowych w odcieniu bieli oraz imitacji drewna będą pasowały meble łazienkowe w stylu nowoczesnej elegancji (zobacz ofertę mebli łazienkowych w sklepie Edinos). Regały łazienkowe znakomicie prezentują się wersji wiszącej.

W małej łazience sprawdzą się lustra łazienkowe, połączone z szafką oraz płytkie meble wiszące, nie zajmujące zbyt wiele miejsca.

na zdjęciu lustro łazienkowe z oferty sklepu Edinos
na zdjęciu regał łazienkowy z oferty sklepu Edinos

Funkcjonalne, solidnie wykonane regały łazienkowe pozwolą przechowywać w nich nie tylko kosmetyki i apteczkę, lecz ponadto szlafroki i ręczniki.

Meble łazienkowe do nowoczesnej łazienki powinny charakteryzować się minimalizmem i zastosowaniem nowoczesnych materiałów. Aranżacja łazienki według własnego pomysłu może stać się wyjątkowo gustowna.

Meble łazienkowe do stylowej aranżacji

Jeżeli cenisz indywidualność, a wystrój pomieszczeń w Twoim domu/mieszkaniu planowany jest i dobierany z wyjątkową starannością, zdecyduj się na meble, dostępne w niedostępnym powszechnie asortymencie lub dokonaj zamówienia mebli, pasujących idealnie do Twojego gustu. Ekskluzywnie urządzona łazienka wymaga starannego doboru mebli i dodatków, doskonale wpisujących się w styl płytek lub paneli winylowych, tak modnych w nowocześnie urządzonych pomieszczeniach, narażonych na wilgoć. Wysokiej klasy meble łazienkowe w połączeniu z lustrem łazienkowym oraz stylowym, nowoczesnym oświetleniem uwydatnią styl aranżacji. Pamiętaj o zasadzie uzupełniania się odcieni kolorystycznych oraz kontrastów (odpowiednich do dużych pomieszczeń). Wybieraj jasne meble łazienkowe i okładziny do małej łazienki, pozwól sobie na ciemne akcenty w dobrze doświetlonym pomieszczeniu. Lustra łazienkowe dużych rozmiarów optycznie powiększają przestrzeń.

PODOBNE ARTYKUŁY

Czytaj także x